פארק תמנע
Alternate Text

פארק תמנע

מידע כללי
כתובת
קיבוץ אליפז
דרוג גולשי ITRAVEL
טלפון
שלח פניה
עלויות ושירותים פרטים כלליים מפת הגעה

ימים ושעות פעילות:
א'-ה', שבת: 08:00-16:00, ו': 08:00-15:00, ערבי חג: 08:00-13:00
אמצעי תשלום:
מזומן, אשראי
פרטים כלליים
בואו להתרגש מהסודות הקסומים של פארק תמנע פארק תמנע, ממוקם בלב ליבה של הערבה הדרומית, מציע לכם חוויה ובילוי משפחתי בצל נוף קדומים קסום. משתרע על שטח של 60 קמ"ר בצורת פרסה.
הפארק פותח בפני המבקרים "חלון גיאוגרפי" החושף תצורות סלע מרהיבות, הגרניט הקשה והכהה מחד, ואבן החול הפריכה בצבעי לבן ואדום מנגד.
נופי בראשית מקבלים את פני המבקרים לצד אתרים ארכיאולוגיים מעניינים. הסיור בפארק מציע מיצג אור קולי "מכרות הזמן", הממחיש את אורח החיים של כורי הנחושת ומהווה פתיח לקראת הטיול בתמנע. הסיור בפארק עובר בין אתרים גיאולוגיים וארכיאולוגיים: ה"פטרייה", "הקשתות", "עמודי שלמה, "מקדש האלה חתחור", עמק ציורי הסלע וכמובן, מכרות הנחושת העתיקים העולם.
בסמוך לאגם המלאכותי בפארק, נמצא שחזור מדוייק של "אוהל מועד"  המשכן שליווה והנחה את בני ישראל בנדודיהם במדבר, על פי המתואר במקרא.
ביקור מודרך באוהל מועד מחייב תיאום מראש. סיור יום בכניסה לפארק נצפה במייצג מכרות הזמן, אשר ייקח אתכם למפגש עם האלים המצרים ותהליכי הפקת הנחושת מימי מצרים העתיקה. מסע מולטימדיה חדיש, בהקרנה על מסכים של 360 מעלות ובמה מסתובבת. מסלולי טיול וביקור באתרי הנוף המדהימים: הפטרייה, הקשתות, ציורי הסלע העתיקים, עמודי שלמה, עוד מסלולים ופינות חמד.

במקום, אוהלי לינה גדולים עם מחצלות ומזרונים. ישנה אפשרות להקמת אוהלים פרטיים. לרשות האורחים: מקלחות עם מים חמים, שירותים ותאורה היקפית. בתאום מראש.

אירועים מיוחדים בסוכות - פסטיבל התמר: בסימן סיום גדיד התמרים בחבל איילות - ניצור, נאכל ונהנה בחגיגות התמר במדבר.
בפסח - יצירת מצרים: חוויה פרעונית ובילוי לכל המשפחה, בצל נוף קדומים קסום.
בחנוכה - חפירות ארכיאולוגיות: חוויה ייחודית ואיכותית מחכה לכל המשפחה. הילדים ייחשפו להיסטוריה מופלאה של הפרעונים, דרך הידיים.
ימים ושעות פעילות:
א'-ה', שבת: 08:00-16:00, ו': 08:00-15:00, ערבי חג: 08:00-13:00
אמצעי תשלום:
מזומן, אשראי
פתוח בשבת:
כן
גישה לנכים:
מלאה

עוד לא הצטרפת למועדון החברים שלנו?הזמן עכשיו
רשתות חברתיות