זהו בדיוק הזמן לטייל בגלבוע (13 מרץ 2017)

יש מזג אויר טוב, וזהו בדיוק הזמן לטייל באזור הגלבוע ולהינות מעמק המעיינות ,מבית שאן והסביבה. זהו גם שיא הפריחה והמזג אויר לא מכביד . (להבדיל חודשי הקיץ- האזור נחשב הין היותר חמים בארץ).

מאת: שלומי חג'בי

הדפס מאמר שלח לחבר

 
 בין פורים לפסח , זהו הזמן הטוב ביותר להכיר את הגלבוע.

יש מזג אויר טוב, וזהו בדיוק הזמן לטייל באזור הגלבוע ולהינות מעמק המעיינות ,מבית שאן והסביבה. זהו גם שיא הפריחה והמזג אויר לא מכביד . (להבדיל חודשי הקיץ- האזור נחשב הין היותר חמים בארץ)
אז נתחיל עם עמק המעיינות עמק המעיינות התברך בטמפרטורות של 28 מעלות, זאת אומרת אפשר להיכנס למים גם בחורף וגם בקיץ והמים יהיו נעימים. כן חובה לא רק להשתכשך אלא לטבול בתוך המעיינות.
המעיינות האלו פעילים לאורך כל השנה כי נחלי איתן זורמים אליהם כל השנה. והנה עוד טיפ, חייבים להיכנס למעיין  הכי יפה מבין כל המעיינות- מעיין "עין שוקק". אה, יש מעיינות שיש בהם דגים, מה שיכול להוות "ספא דגים " חינמי. אני אישית אוהב שדגים באים ומדגדגים לי את הרגליים.
בקיצור: מים זורמים, אפשר לשבת על גדות המעיינות ולעשות פיקניק. הנוף גם יוצר אויירה רומנטית אז אפשר בהחלט לבוא בזוגות אל העמק ולהינות מהרעש של שכשוך המים המרגיע.
 
אם אתם מחפשים קצת הסטוריה ואריכואוליגה באזור ניתן לבקר בכמה מקומות:
מוזיאון חומה ומגדל – שנמצא בגן השלושה (הסחנה, אגב אם אתם שם אפשר להינות מהבריכות הטבעיות של הסחנה). מוזיאון המתאר ומסביר את אופי היישוב היהודי  לפני קום המדינה. באתר יש מגוון רחב של אטרקציות העוסקים בהתיישביות חלוצית.
תל מגידו – לחובבי  ארכיאולוגיה. שלא יפספס את תל מגידו, בעצם סיור בשרידים של אחת הערים הכנעניות הכי גודלות מפותחות שהיו. במקום ניתן לראות : שרידי ארמנות, שערי וללמוד אודות מערכת המים המשוכללת של העיר. לא לפסס באתר את מנהרת המים המרשימה !גן לאומי בית אלפא- הגן נמצא בחלקו הצפוני של הגלבוע. שוכן בסמוך לקיבות חפצי בה. בגן תוכלו לראות בית כנסת עתיק מתקופת התלמוד וכן פסיפסים נדירים מאותה התקופה. יש גם במקום מופע אורקולי מרשים- לא לפספס ! כן, אפשר להגיע לאורך כל ימות השנה. 

אטרקציות בצפון נוספות

הוסף תגובה אין תגובות למאמר זה

הוספת תגובה:

This Is CAPTCHA Image